MAKİNE VE KİMYA ENDÜSTRİSİ A.Ş

Duyurular ve Haberler

Genel Müdürümüz Sayın Yasin AKDERE’nin 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı

Değerli Çalışma Arkadaşlarım;

Bugün 10 Kasım. Millî Mücadelemizin önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, ebediyete irtihalinin 84’üncü yılında saygı ve şükranla anıyoruz. 

Mustafa Kemal ATATÜRK, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlar ve sınırlı imkânlara rağmen, İstiklal Harbi'ni başlatarak Anadolu topraklarına gömülmeye çalışılan milletimizin önünde yeni bir ufuk açan, bu milletin en önemli değerlerinden biridir.

ATATÜRK; en umutsuz zamanlarda ülkenin ve milletin içinde bulunduğu olanaksızlıklara boyun eğmemiş, cesareti ve kararlılığı ile asil milletimizi Millî Mücadelede zafere ulaştırarak şanlı tarihimizde müstesna bir yer edinmiştir.

ATATÜRK’ün milletimize bıraktığı en büyük miras, “milli hâkimiyet” ilkesi ile kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bize bıraktığı emanet ise her fabrikası bir kale olan Makine ve Kimya Endüstrisi’dir. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün mücadelelerle dolu hayatından ve fikirlerinden aldığımız ilhamla, en büyük mirası olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geleceğe güvenle taşımak, kalkındırmak ve muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak da bizlerin en önemli görevidir.

Makine ve Kimya Endüstrisi olarak bizler de bu şiarla; ülkemizin güvenliğinin sağlanmasına doğrudan katkı veriyor, ekonomik büyümeye destek oluyor ve ‘yapılmayanı yapmak’ temel misyonunu özümseyerek yapay zekâ temelli yerli ve milli ürün ve üretim için gece gündüz çalışıyoruz.

Büyük ATATÜRK’ün Nutuk’ta da belirttiği gibi, “Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, bağımsızlıktan mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye liyakat kazanamaz.”

Bu ülküyü özümseyen Makine ve Kimya Endüstrisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin “Milli Gücü” olarak, Ar-Ge kabiliyetlerini günden güne geliştirerek, dışa bağımlılığı azaltıyor ve dijital dönüşüm stratejisini merkeze alarak, gelebilecek tehditlerle mücadelede başta hibrit teknolojiler olmak üzere yeni savunma sistemlerine yatırım yapıyor.

Savunma sanayiinde üstlendiğimiz bu büyük görevin bilinciyle, "Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir" diyerek, bu mühim çabaya işaret eden Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve vatanımız için canını vermiş tüm aziz şehitlerimizi huzurunuzda saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

10KasımYükleniyor...

X