MAKİNE VE KİMYA ENDÜSTRİSİ A.Ş

Duyurular ve Haberler

MKE 71 Yaşında

Kurumumuz Genel Müdürü Sayın Yasin AKDERE ve beraberindeki heyet, Kurumumuzun 71. Kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Anıtkabir’i ziyaret etti.

Pandemi sebebiyle katılımın sınırlı tutulduğu ziyaret, Genel Müdürümüz ve başkanlığındaki heyetin Aslanlı Yol’daki yürüyüşü ile başlayıp Atamızın mozolesine çelenk bırakılması ve saygı duruşuyla devam etti.

Tophane-i Amire’den Günümüze 568 Yıl

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Genel Müdürümüz Sayın Yasin AKDERE, Anıtkabir Özel Defterini imzaladı.

Genel Müdürümüz deftere şunları yazdı:

“568 yıl önce Tophane-i Amire olarak temelleri atılan ve günümüzde Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu adı altında faaliyetlerini sürdüren Kurumumuzun kuruluşunun 71. yıl dönümünde huzurunda olmaktan onur duyuyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarılarında önemli katkılar sağlayan ve ülke savunma sanayisinde kadim bir yeri olan Kurumumuz, savunma sanayimiz için daima öncü, yenilikçi ve kaliteli ürünler ortaya koymanın bilinciyle hareket etmektedir.

Ülkemize yöneltilebilecek iç ve dış tehditlere, özellikle son yıllarda sınır ötesinde tehdit unsuru oluşumlara karşı, aktif olarak kullanılan silah ve mühimmata yönelik üretim faaliyetlerimizi büyük bir azimle sürdürmekteyiz.

Teknolojinin büyük bir hızla geliştiği bir dünyada geleceğin teknolojilerinin bugünden takip edilmesi, yakalanması ve üretimlerimize yansıtılması ana hedeflerimizdendir.

Bu hedef doğrultusunda AR-GE çalışmalarına hız veren Kurumumuz; Türk Silahlı Kuvvetlerine, Güvenlik Güçlerimize ve Aziz Milletimize geçmişte olduğu gibi gelecekte de en büyük desteği gururla vermeye devam edecektir.

Tüm bağlılığımızla önünde minnet, şükran ve saygıyla eğiliyoruz.

Ruhun şad olsun.”Yükleniyor...

X